FIOD/AMLC-collega’s Paul van IJzendoorn en Dorine Stahlie deden een ochtendje #DenBosch. Zij gaven een gastcollege witwasbestrijding bij Avans Hogeschool.
Avans is onlangs gestart met een nieuwe minor ‘Georganiseerde criminaliteit – Follow The Money’. Wat zijn de effecten van criminele geldstromen op de legale economie? En hoe pak je die geldstromen aan? De minor is voor studenten uit verschillende richtingen, zoals accountancy of integrale veiligheidskunde.
Forensisch accountants, banken, FIU-Nederland, de FIOD…. ze zijn nauw betrokken bij de ontwikkeling en uitvoering van het programma. Heel goed dat bij de opzet van de minor gebruik is gemaakt van kennis en ervaring uit het werkveld. En juist die praktijkverhalen over doorzoekingen en verborgen ruimtes spraken het meest tot de verbeelding 😉
Met dank aan Katrien van Bergen en Thom Snaphaan